Jak dopasować podłogę do mebli kuchennych?

Interior of modern kitchen with cupboards, table and chairs

Udało ci się znaleźć naprawdę idealne meble do kuchni, z których jesteś w stu procentach zadowolony, tyle że teraz nie wiesz, jak zorganizować pozostałą część pomieszczenia, by wszystko do siebie pasowało? Dla osób, które mają zerowe doświadczenie w projektowaniu wnętrz, to rzeczywiście może być problematyczne. Wszystko da się jednak zrobić. Skoro zatem masz już wybrane meble, teraz staraj się właśnie do nich dopasowywać kolejne elementy projektu. W pierwszej kolejności możesz wziąć na tapet chociażby podłogę. Akurat ona we wnętrzu jest niezastąpiona, dlatego dobrze by było wybrać ją jak najszybciej, by później nie musieć już zawracać sobie tym głowy.

Podłoga musi oczywiście pasować do kuchennych mebli. Jak zatem zestawić ze sobą te dwa podstawowe elementy i uzyskać spójny efekt całej aranżacji? Otóż zwróć uwagę na styl i przede wszystkim kolor zakupionych frontów. Jeżeli są one jasne i dość neutralne, najlepiej zrobisz, gdy skontrastujesz je z ciekawszym wykończeniem podłogi, czyli np. podłogą utworzoną z wielkoformatowych płyt o ciemniejszym i bardziej wyrazistym kolorze. Świetnym pomysłem będzie też zastosowanie klasycznych paneli podłogowych. Wykonaj je z ciemnego drewna o mocnym rysunku naturalnych słojów. Ostatnio też popularne stało się łączenie jasnych mebli kuchennych z ciemnoszarym marmurem. Popatrz sobie na przykładowe aranżacje przestrzeni kuchennych i sam pomyśl, które najbardziej trafiają w twój gust.

Zupełnie innego otoczenia domagają się dla ciebie ciemne meble kuchenne, które są na tyle wyraziste i atrakcyjne, że raczej rzadko kiedy potrafią zgrać się z ciemnobrązowymi czy szarymi podłogami. Do nich pasuje zatem jasne otoczenie. Możesz je stworzyć przy pomocy paneli o odcieniu ciepłego delikatnego drewna lub za sprawą białych czy jasnoszarych kafelek. Jeżeli natomiast szukasz czegoś super oryginalnego i nietypowego, zainteresuj się posadzkami żywicznymi. Są one ostatnim hitem w kuchennych aranżacjach. Dzięki takiej posadzce kuchnia naprawdę zacznie zachwycać!