Jak zaaranżować jadalnię w stylu skandynawskim?

Jadalnia Skandynawska to jedna z najpiękniejszych i najbardziej stylowych jadalni. Jest inspirowany skandynawskim wzornictwem, z wykorzystaniem naturalnych i neutralnych odcieni drewna. Meble w skandynawskiej jadalni mają zazwyczaj rustykalny charakter z akcentami vintage. Możesz również użyć świec, aby rozjaśnić nastrój pomieszczenia i stworzyć ciepłą atmosferę. Rzeźby, obrazy i inne dzieła sztuki mogą dopełnić wygląd skandynawskiej jadalni.

W skandynawskim wzornictwie głównymi kolorami używanymi w meblach i wystroju są naturalne odcienie drewna. Ciemne brązy, czerń, błękit i zieleń dominują w wyglądzie skandynawskiej jadalni.

Aranżacja skandynawska jak zaplanować?

Ciemne kolory sprawiają, że wszystko wydaje się bardziej naturalne, nadając mu ciepły charakter. Naturalne odcienie drewna są również używane do akcentowania stołów, krzeseł i innych elementów mebli. Tutaj warto zainspirować się projektami poglądowymi na www.skandynawski.pl. Możesz znaleźć ciemne drewniane krzesła w połączeniu z jasnymi drewnianymi stołami lub ławami.

Białe obrusy harmonizują również z ciemnymi odcieniami drewna, ponieważ łączą się z naturalnymi odcieniami drewna. Biały zestaw naczyń również pięknie prezentuje się na ciemnym drewnianym stole.  Czarne poduszki do rzucania uzupełniają chłodną brązową skórę lub krzesła z owczej skóry, podkreślając brązową skórzaną sofę.

Skandynawska jadalnia – jakie meble?

W skandynawskiej jadalni będą używane rustykalne meble i wystrój w stylu vintage, które uzupełniają naturalne odcienie drewna. Stare duńskie lub szwedzkie meble można znaleźć w sklepach z antykami lub w Internecie, które dobrze pasują do Twojego tematu.

Kremowe ściany w połączeniu z kremowymi poduszkami na twojej sofie tworzą przytulną, ale ciepłą atmosferę. Neutralne wykończenia ścian, takie jak białe lub złamanej bieli sproszkowane wykończenia ścian, sprawiają, że ciemniejsze meble wydają się cieplejsze . Jasnobeżowa farba strukturalna na ścianach dodaje głębi ciemniejszym meblom, nie czyniąc go zbyt zabłoconym .