Jakie są zalety montażu inteligentnej toalety?

Technologia nigdy nie przestaje nas zaskakiwać. Czy kiedykolwiek wyobraziłbyś sobie bidet wewnątrz toalety? Na pierwszy rzut oka może się to wydawać dziwne, ale tego typu toalety istnieją i są w sprzedaży w wielu sklepach branżowych. Są one znane jako inteligentne toalety, lub inteligentne toalety bidetowe.

Smart toilets to inteligentne toalety, które zawierają w sobie bidet

W krajach takich jak Chiny czy Japonia są one łatwe do znalezienia, ale w Europie bardzo trudno jest pójść do toalety w domu, restauracji, czy hotelu… i znaleźć jedną z nich. Dlatego jedynym sposobem na wypróbowanie jej jest zakup do własnego domu. W innych krajach, takich jak Tajlandia, powszechne są inne rodzaje systemów higieny osobistej, w których tuż obok toalety instaluje się mały wąż, który pełni taką samą funkcję jak bidet. W większości krajów wciąż jednak preferowana jest metoda tradycyjna: używanie papieru toaletowego.

Jak działa inteligentna toaleta lub toaleta bidetowa?

W każdym przypadku toaleta bidetowa to toaleta, która posiada pilot, z którego uruchamiane są wszystkie dostępne funkcje. Dodatkowo wiele z nich posiada również aplikację mobilną. W tych toaletach woda rozpoczyna proces higieny osobistej po naciśnięciu przycisku, a żeby przełączyć się na suszenie, wystarczy nacisnąć kolejny przycisk.

Jakie są zalety montażu toalety z bidetem?

Pierwszą zaletą jest to, że ta inteligentna toaleta zużywa bardzo mało energii. To samo dotyczy zużycia wody, które jest minimalne, ponieważ ilość wody, która wypływa z toalety jest bardzo mała. W rzeczywistości dzięki temu systemowi możemy zaoszczędzić nawet do 70% w porównaniu do tradycyjnych toalet spłukiwanych.

Na płaszczyźnie ekologicznej warto zauważyć, że jest ona przyjazna dla środowiska, ponieważ nie trzeba używać papieru toaletowego.

Tego typu toalety najlepiej sprawdzają się w domach z małymi łazienkami, ponieważ zajmują mniej miejsca. Niemniej jednak są one bardzo wygodne i praktyczne dla każdego. Szczególnie dla osób, które mają ograniczoną sprawność ruchową lub wymagają pomocy innych przy chodzeniu do toalety, gdyż daje im możliwość i swobodę samodzielnego wykonania tej czynności.

Z drugiej strony, będąc bardziej złożoną toaletą, można podejrzewać, że instalacja powinna być bardziej skomplikowana, ale nic bardziej mylnego. Dzięki ogromnemu postępowi technologicznemu, jaki istnieje w dzisiejszych czasach, instalacja tego bidetu jest szybka, prosta i skuteczna. Ponadto nie jest konieczne przeprowadzanie żadnego rodzaju remontu, ponieważ otwór do podłączenia rury wodnej jest taki sam jak w przypadku zwykłych toalet. W http://www.domonline.pl dowiesz się, jak wykonać remont takiej toalety i innych urządzeń sanitarnych.