Płytki drewnopodobne na podłogę i na ścianę

Podczas budowy, remontu domu albo mieszkania, trzeba rozwiązać wiele problemów i podjąć wiele decyzji związanych z wyborem materiałów budowlanych. Należy zdecydować o kolorach farb, którymi zostaną pomalowane ściany, wzorach tapet oraz wybrać materiały, które znajdą się na podłogach w różnych pomieszczeniach. Dobrać wielkość i kolory płytek ceramicznych, w tym bardzo modnych w ostatnim czasie płytek drewnopodobnych.

Pokrycie podłóg w mieszkaniu

Bardzo popularnym materiałem na podłogi są drewniane panele. Sprawdzają się one, przede wszystkim w tych pomieszczeniach gdzie nie są narażone na działania wilgoci, czyli salon, sypialnie, pokój dziecięcy. W innych pomieszczeniach należy zastosować bardziej odporne materiały jak płytki ceramiczne, w tym płytki drewnopodobne, które cieszą się coraz większą popularnością.
Jeszcze innym rozwiązaniem jest użycie wykładziny podłogowej. Najlepiej sprawdzi się ona w pokojach w prywatnej części mieszkania czy domu. W sypialni i pokojach dziecinnych gdzie potrzebna jest ciepła i miękka powierzchnia pod stopami. Wadą tego rozwiązania jest problem z utrzymaniem podłogi w należytej czystości, co jest szczególnie ważne, gdy w domu są małe dzieci.

Płytki ceramiczne na podłodze i ścianach

Najczęściej płytki wykorzystywane są do pokrycia podłogi i ścian w kuchni oraz w łazience. Często jednak płytki drewnopodobne kładzione są na podłodze w korytarzu, a nawet w salonie. Szczególnie w przypadku pokoju gościnnego stało się to modne. Oprócz oczywistego aspektu wizualnego, użycie płytek ceramicznych w salonie jest bardzo praktyczne ze względu na łatwość utrzymania czystości. Dodatkowo materiał ten odporny jest na wilgoć i zniszczenia mechaniczne. Kupując płytki w salonie, należy zwrócić uwagę na to by były odpowiedniej jakości oraz posiadały wysoką klasę ścieralności.
Oczywiście ogromne znaczenie ma wygląd samych płytek, ich kolor i faktura. Warto by były w jasnych kolorach i dlatego dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie płytek drewnopodobnych. Są bardzo eleganckie, często trudne do odróżnienia od paneli drewnianych a z powodu ich właściwości znakomicie nadają się na podłogi i ściany w łazience oraz w kuchni. Zastosowanie jasnych płytek na ścianach powoduje odbijanie światła, przez co pomieszczenie staje się dużo jaśniejsze. Ma to ogromne znaczenie w przypadku gdy kuchnia lub łazienka jest niewielka.

Niezależnie od tego, czy inwestor decyduje się zamontować mozaikę, cegiełkę czy płytki drewnopodobne, powinien zapoznać się z ich parametrami. Wybór materiałów wysokiej jakości gwarantuje wieloletnią trwałość.