Klasyczny styl w nowoczesnym domu.

Big white house with patio and big garden

Dzięki tym sztuczkom udekoruj swój dom w stylu, który jest zarówno elegancki, jak i wiecznie aktualny.
Większość ludzi prawdopodobnie zgadza się, że klasyczny wystrój wnętrz może stworzyć ponadczasowy styl, który emanuje zarówno przytulnością, jak i elegancją – ale jak to zrobić i w jakie meble warto zainwestować? Tutaj przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą nadać bezdusznemu, nowoczesnemu domowi klasyczny styl z sercem i ciepłem.


Klasyczne materiały


Modne materiały, takie jak lastryko, tworzywo akrylowe i miedź w wielu wnętrzach prezentują sięw całej okazałości, ale jeśli chcesz przełamać nowoczesną bazę w domu, powinieneś dodać klasyczne materiały, które nigdy nie wydają się przestarzałe. Spójrz wstecz w historię i zobacz, co kiedyś było w kuchni, łazience i salonie. Prawdopodobnie szybko zdasz sobie sprawę, że drewno, biała porcelana, mosiądz, szkło i biały marmur sprawdzają się dziś równie dobrze, jak sto lat temu.


Dywany


Aby stworzyć przytulność w pomieszczeniu, musisz uciec od nagiego, odbijającego się echem uczucia, które daje tylko podłoga. Rozłóż piękne dywaniki, które otaczają meble i zapewniają ciepło nagim (a czasem zimnym!) podłogom.
Meble tapicerowane
Siedziska tapicerowane to świetny sposób na przyjęcie klasycznego stylu.


Stare przedmioty


Nowo wyprodukowane przedmioty można zaprojektować tak, aby imitowały stare warianty, ale nie można zaprzeczyć, że prawdziwa patyna ma w sobie coś szczególnego. Meble, które istnieją od jakiegoś czasu, niosą ze sobą wyjątkową historię, która roztoczy swoją niepowtarzalną atmosferę w Twoim domu. Dlatego wyrób sobie nawyk zaglądania do sklepów z używanymi rzeczami lub przeglądania od czasu do czasu wyprzedaży online na aukcjach.
Tkaniny tekstylne nie tylko zapewniają komfort i ciepło w domu, ale także pochłaniają dźwięk i sprawiają, że pomieszczenie jest dosłownie przytulne. Kto nie chce wczołgać się na sofę pełną poduszek i koców albo zdrzemnąć się w sypialni, jeśli łóżko jest zachęcająco zaścielone? W samej sypialni tapicerowana ławka idealnie nadaje się do ustawienia w nogach, aby uzyskać klasyczny, elegancki styl, nawiązujący również do luksusowych pokoi hotelowych.


Meble do zabudowy


Meble do zabudowy mają w sobie coś wyjątkowego. Nadają pomieszczeniu przytulny i stabilny charakter. Dlaczego nie stworzyć przytulnego kącika do czytania w domu za pomocą wbudowanej półki na książki wzdłuż ściany, wygodnego fotela z podnóżkiem i dobrego oświetlenia do czytania? Dobry kompromis dla tych, którzy nie mają miejsca na własną domową biblioteczkę!


Obrazy


Sztuka, lustra i fotografie nadają domowi duszę i osobowość. Zdecyduj się na udekorowanie ścian pokoju według określonej linii, aby uniknąć wizualnego chaosu. Albo pozwól wyimaginowanej linii biegać pośrodku każdej grupy zdjęć, albo wybierz linię na górze lub na dole i pozwól każdemu obrazowi usiąść na tej samej wysokości.


Tapeta


Nadanie ścianom pięknego pokrycia w postaci wzorzystej tapety często może wznieść całe pomieszczenie na nowy poziom. Nie bój się dużych wzorów, możesz to zrekompensować wybierając jaśniejszą kolorystykę, pasującą do reszty wnętrza pomieszczenia.